Як визначити чесніть і порядність компанії, що допомагає іноземним студентам приїхати в Україну?

Опубліковано Svetlana Ishchenko

foreign students pay for education

Як визначити чесніть і порядність компанії, що допомагає іноземним студентам приїхати в Україну?

Кожного року Україні збільшується кількість іноземних студентів. За 2018 рік кількість іноземних студентів, які навчаються в Україні, зросла на 10 тисяч і становить зараз більше 75 тисяч.

Але також почастішали випадки недоброчесністю фірм-посередників, що запрошують іноземних студентів в українські унверситети. Така ситуація призводить до кризових ситуацій та завдає шкоди іміджу України. Тому слід звертати увагу на вибір компаній, що обіцяють “золоті гори”, але не поспішають робити все, як годиться для абітурієнтів.

The student wants to receive an invitation to study from Ukraine

З 2019 року Міністерство освіти україни планує посилити вимоги до фірм-посередників, які співпрацюють з українськими вишами для залучення іноземних студентів на навчання. Також Міністерство освіти планує виробити чіткі критерії відбору суб’єктів господарювання, з якими заклади освіти укладатимуть договори щодо надання послуг з набору кандидатів на навчання. Зокрема, міністерство внесе відповідні зміни до наказу, який регламентує питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства.

Радимо звертати увагу на наступні речі при виборі фірми, коли ви збираєтесь здобувати освіту в Україні:
1. Наявність інформативного сайту, де розповідається, з якими університетами компанія заключила Договір про працю.
2. Наявність договору з УДЦМО (Український державний центр міжнародної освіти). Ви маєте право попросити копію цього договору.
3. Наявність офіційних сторінок у соцмережах, які мають довгу історію повідомленнь (більше, чим півроку).
4. Компетентні та своєчасні відповіді на ваші питання.
5. Якщо ваші друзі вже користувалися послугами цієї компанію, отримайте від них усну рецензію.
6. Просіть фото Запрошення на навчання до того, як фірма пообіцяла, що вже відправила його службою доставки. Зазвичай, фірма фотографує усі важливі документи.
7. Фірма повинна гарантувати вам зустріч свого представника у аеропорту.
8. По прибуттю, перевіряйте у міжнародному відділі університету, чи отримав університет вашу сплату за той термін навчання, який ви затвердили з фірмою. (Інколи компанія робить оплату за пів року навчання, а ви здійснюєте їй оплату за цілий рік. Це не є правильно).
9. Звертайте особливу увагу на те, якщо компанія подає занадто високі ціни на свій сервіс.
10. Назва компанії на сайті, у документації та у договорі з вами повинна співпадати. Ви маєте право попросити офіційні документи компанії, де буде вказана відповідна діяльність у сфері освіти. 

Students need to be honest with themselves

Як правило, порядні компанії і після зарахування студентів до університетів цікавляться життям студентів, дають консультації щодо проживання в Україні чи допомагають у інших адмістративних питаннях.Тому представник компанії буде вас попереджати про доволі прості, але важливі речі – погоду в Україні, важливість теплого одягу в холодні пори року, про питання медичного обслуговування, доступність тих чи інших ліків, питання безпечності на вулицях і умови проживання в гуртожитку. Якщо у таких питаннях ви відчуєте піклування і сердечну допомогу, то  фірмі, ймовірно, можно довіряти.

Деякі іноземні громадяни перед приїздом дублюють повідомлення про свої прибуття до України своїм друзям та знайомим, що знаходяться в цій країні. Щоб у разі відсутності агента компанії в аеропорту на зустрічі, скористатися допомогою людей, що тут навчаються чи працюють. Але, якщо ви знаєте російську чи українську мову, то ви, звичайно, можете отримати допомогу і у місцевої поліції. У аеропорту ви отримаєте консультацію і на англійській мові.

Meeting a foreign student at the airport
Категорії: Новини

Максимально документів для завантаження - 5. Можливі розширення файлу: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Максимальний розмір файлу - 5 Мб
close-link
Максимально документов для загрузки - 5. Возможные расширения файла: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Максимальный размер файла - 5 Мб
close-link
Maximum documents to send - 5. Possible file extensions: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Maximum file size is 5 MB.
close-link
Maximum documents to send - 5. Possible file extensions: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Maximum file size is 5 MB.
close-link