Важливі відповіді на запитання іноземних студентів

Опубліковано Svetlana Ishchenko

Важливі відповіді на запитання студентів,

які прибувають на навчання в Україну.

Яке місто України найкраще вибрати для навчання?
– Перш за все, це залежить від вашого особистого бажання, яке у вас виникає по вам відомих причин. Можливо, конкретне місто вам порадили друзі, що вже навчаються в якомусь з університетів країни і відчувають себе комфортно в міському середовищі. А ми також порадимо звернути увагу на рейтинги вищих навчальних закладів, які щорічно проводяться державою між усіма університетами України.
Академічний рейтинг вищих навчальних закладів України “Топ-200 Україна 2018″. При складанні рейтингу 2017-2018 експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, зазначені Конференцією IREG-9: «Рейтинги та акредитація – дві дороги до однієї мети” (23-25 травня, 2018р., Г .. Хассельт, Бельгія) і Конференцією міністрів освіти Європейського простору вищої освіти (24-25 травня 2018, Париж, Франція). За посиланням ви можете перевірити, на якому місці в рейтингу за різними показниками є університет,  який ви вибрали. У переліку університетів зазначено відповідне місто, де вони знаходяться. Буває так, що студенти приїжджають в одне місто, а вчаться потім вже в іншому: наприклад, на Підготовче відділення – Одеса, а для навчання – Дніпро.

В Україні дешевий Доступ до Інтернету з відмінною швидкістю.
Треба окремим плюсом виділити той факт, що в Україні один з найдешевших і хороших доступів в Інтернет в усьому світі, що надається різними компаній. Через великого вибору таких послуг, вихід у віртуальний світ доступний кожному жителю країни. Ви можете використовувати для цього комп’ютер або смартфон. Середня ціна доступу в Інтернет через номер телефону 2,7 $ в місяць з обсягом передачі даних 5 гігабайт в 3G і 4G мережах. Це ціна вже з вільними розмовами на номери цього ж оператора в межах України.

Що бентежить іноземних студентів перед прийняттям рішення їхати в Україну за вищою освітою?
Перш за все – мова. Народ України в 2014-му році вирішив розвиватися в напрямку євроінтеграції. Але на практиці, європейськими мовами громадяни країни володіють не дуже добре. Тому, якщо ви англійською, німецькою або французькою мовою запитаєте, як пройти до потрібної вулиці чи щось інше, вас навряд чи зрозуміють. Зараз жителі країни почали ходити на курси англійської, але практики спілкування у них мало. Зате майже всі українці розмовляють українською і російською і добре розуміють обидві мови.


Для деяких іноземних студентів мінусом приїзду в Україну є погодні умови, адже влітку тут жарко, а взимку холодно. При наявності теплого одягу низька температура в холодні місяці не їсти проблемою. У гуртожитках є обігрів в кімнатах кімнат. І якщо вам недостатньо цього тепла, можна додатково купити обігрівач.
Значно краще вам буде в квартирі. Якщо знімати її для кількох людей, то і за ціною це буде задовільно.


Більше незручностей при переїзді в Україну можуть відчувати ті, хто і у себе вдома мав мало друзів і не поспішав до активної соціалізації. Правило таке: чим легше і з великим інтересом ви сприймаєте нову інформацію або спілкування з новими людьми, тим легше вам буде прийняти нові умови життя в новій країні.
Ще такий момент – студентські гуртожитки в Україні далекі від ідеалу. Якщо для вас комфорт проживання важливіше, ніж якісне викладання предметів, то вам не в Україні. Тут в гуртожитках умови для студентів – «спартанські». Можливо через це, вчитися в цю країну приїжджають найчастіше саме чоловіки, тому що для них стати більш самостійними і в побутовому плані – теж своєрідний виклик долі. Тому влаштувати побутові умови зазвичай допомагають друзі, які приїхали на навчання раніше. А деякі студентки і студенти навіть роблять невеликий “upgrade” своїх кімнат в гуртожитку і у них виходить затишне, акуратне місце для студентського життя на кілька років навчання.

Чи є в Україні расизм? Українці – досить толерантний народ і проявляє великий інтерес до іноземної культури. Якщо в процесі навчання ви познайомитеся з українцями, то вони будуть дуже пишатися знайомством з вами. Тут чоловіки і жінки до 35 років не будуть дивуватися вашому кольору шкіри або іншої мови, тому що вони іноді бувають за кордоном або спілкуються з іноземцями в Соціальних мережах. Люди старшого покоління дивляться на іноземних студентів з обережністю і не охоче спілкуються. Це тому, що Україна була довгий час в складі колишнього Радянського Союзу і представники старшого покоління бачили, наприклад, людей африканської раси тільки по телевізору.

Але, як і у будь-який іншій країні, в Україні  зустрічаються випадки агресивного ставлення до іноземців.

Тому ми рекомендуємо після приїзду в Україну підтримувати тісний зв’язок зі своїми друзями і громадянами своєї країни. У перші дні перебування в Україні вас повинні супроводжувати люди, які покажуть місцевість, шлях з гуртожитку в Університет і будуть виконувати роль перекладача. Також рекомендуємо – не бувати в місцях, де ви відчуваєте себе небезпечно і не ходити в темний час по незнайомим і малолюдних вулицях.

Уважно вибирайте товаришів серед українських студентів, не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції і не запрошуйте їх у гості або не йдіть самі в гості, якщо ви мало знаєте нових знайомих. Якщо вам здасться щось підозрілим, повідомте про це керівника вашої навчальної групи або представнику фірми, який допоміг вам прибути сюди на навчання. Не соромтеся негайно звертатися за допомогою в поліцію, якщо ситуація виходить з-під контролю. Ви повинні бути впевнені в своєму комфортному психологічному і фізичному стані, щоб спокійно купувати Вища освіта. Адже ви приїхали для цього за тисячі кілометрів від рідної домівки. 

На думку іноземних студентів, які прибули в Україну ще 5-7 років тому, ставлення до іноземців стало набагато привітніше і терпиміше. По-перше, з кожним роком українські університети збільшують кількість абітурієнтів з інших країн. По-друге, українці проходять іспит на толерантність до представників інших рас, тому що хочуть бачити себе членами Євросоюзу. І по-третє, ті українці, які вже мають багато знайомих іноземних студентів або туристів, запевняють інших жителів країни, що потрібно бути більш відкритими до спілкування. Це збагачує їх в культурному, емоційному та освітньому плані.

Банківські установи і сервіси з пересилання грошей:
Рівень розвитку банківської сфери в Україні на дуже високому рівні. На головних вулицях міст або в торгових центрах є банківські термінали від різних банків. Найпопулярніші з банків – ПриватБанк, УкрСиббанк, Ощадбанк і інші. У відділеннях банків або біля спеціальних терміналів громадяни отримують великий вибір сервісу: пересилання української валюти за номером картки, поповнення рахунку мобільного телефону і з Інтернет-послуги, обмін валют на українську гривню, плата за комунальні послуги і багато іншого.
У більшості магазинів можна оплачувати товари і послуги банківською картою, а іноді і за допомогою просто смартфона. Замовляти квитки на потяги теж можна через онлайн-сервіс або в терміналах (при наявності у вас банківської карти).
Також у всіх відділеннях банків легко здійснювати міжнародні платежі через відомі світові платіжні системи. Тому ви можете не турбуватися, як отримати або відправити певну суму, якщо ви є іноземним студентом.

Дозвілля: футбол, спорт, кінотеатри, кафе.
В Україні, як і в усьому світі дуже шанують футбол і багато інших видів спорту. У кожному місті є стадіони і басейни для професійних занять спортом або будь-кому, хто побажає. Також у великих містах є спортивні комплекси в усіх районах міст, і ви можете планувати їх відвідування, як вам зручно. Атмосфера в таких спортивних закладах доброзичлива, тому що спорт – це інтернаціональне захоплення і тут цінується витривалість, оптимізм і підтримка здорового способу життя.
В Україні також є добре обладнані кінотеатри, які в основному розміщені в торгових центрах. У будь-який день ви можете відвідати і театр. Але фільми і спектаклі проходять українською мовою і дуже рідко – на російській. Тому добре сюди приходити, коли ви вже маєте відповідне знання української для додаткової мовної практики.
Українці люблять бувати в невеликих кафе, а ресторани вони відвідують не часто, тому що там більш високі ціни. Так як, в цій країні дуже великі традиції приготування національних страв в домашніх умовах, то в кафе українці ходять на зустріч з друзями «попити кави». Тому тут популярно вираз «домашня кухня» – це їжа, приготували якісно і смачно.
Місто Львів – дуже відоме своїми «кафе», яких тут найбільше, ніж в інших містах. До смачному кави в «кав’ярня» тут подають різного виду шоколад і смачні тістечка, які так люблять туристи і люди, які подорожують сюди з інших регіонів країни. Львів вважається найбільш європейським містом України, адже він і розташований майже поруч з Польщею.

Максимально документів для завантаження - 5. Можливі розширення файлу: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Максимальний розмір файлу - 5 Мб
close-link
Максимально документов для загрузки - 5. Возможные расширения файла: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Максимальный размер файла - 5 Мб
close-link
Maximum documents to send - 5. Possible file extensions: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Maximum file size is 5 MB.
close-link
Maximum documents to send - 5. Possible file extensions: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Maximum file size is 5 MB.
close-link